Oč tu běží?

..o pátý ročník trailového závodu drsnou krajinou Slavkovského lesa. O plíce plné kyslíku, radost z pohybu, dechberoucí výhledy, ale především o setkání běžců a zdatných turistů v rodinné atmosféře.
V novém termínu a zcela novou trasou komorně oslavíme páté narozeniny Vašeho/našeho závodu! Neběhání dokola nadchlo Vás i nás, a tak si i letos závodníky na start odvezeme autobusem. Tentokráte do Březové u Sokolova! Do cíle na Zámku Kynžvart poběžíme z nového, dosud neobjeveného, směru a bude to divočina! Metternichova výzva 2018 nadchne „vrchaře“ 4 vrcholky, celkem 1.018 m nahoru a 934 m dolů. Naštve milovníky asfaltu v lese. Kvalitního povrchu bude tak do 3 km. („Asfalťákům“ doporučujeme výbornou masovou akci, tam si ho užijete!)
Poprvé v historii závodu nebudeme připravovat 2 trasy, ale rozdělíme závodníky do věkových kategorií. Jak pojmenovat kategorie...? Lákaly nás osvědčené názvy jako „ženy, muži, veteráni, žákyně mladší, nebo dorostenky“. Pojmenování kategorií jsme ovšem pojali jako výzvu a po pečlivém uvážení vyhlašujeme kategorie kočky (do roku narození 1979 včetně) a kočičky (1980 a mladší) pro dámy a zajíci (do 1979 včetně) a zajíčci (1980 a mladší) pro pány.
A trasa?
Nemohli jsme nevyužít velkorysé nabídky pana starosty a startujeme z přírodního amfiteátru v obci BŘEZOVÁ. Prudké stoupání podél potoka Vás přivede do malebné vesničky KOSTELNÍ BŘÍZA, odkud to máte už jen kilometr na první občerstvovací stanici (6 km). Krátké klesání a opět prudké převýšení, po kterém následuje rovinatá luční pasáž s vydatným občerstvením u potoka na rozcestí BÝVALÉ DOLNÍ LAZY (13 km). Energii budete potřebovat na takřka 10 km dlouhé stoupání na LESNÝ (23 km). Na vrcholu ale síly opět doplníte a s výjimkou jednoho stoupání plachtíte až do cíle na ZÁMKU KYNŽVART (32,5 km).
Trasa je o kousek kratší, než na jaké jste byli zvyklí z minulých ročníků, ale snad nám to odpustíte. Nechceme kroužit kolem Kladské, jen abychom naběhali kilometry. Naším záměrem je Vám ukázat další, novou tvář Slavkovského lesa a tento rok je prostě kratší. Nijak ovšem nekrátíme počet občerstvovacích stanic a přísaháme, že meloun bude pro všechny!
Celý závod opět vnímáme jako neziskovou akci, jejímž cílem je připravit příjemnou sobotu pro všechny zúčastněné. Startovné je použito výhradně na zajištění závodu, v případě přebytku bude použito při přípravě dalšího ročníku. Na přípravě závodu usilovně pracujeme a informace budeme průběžně doplňovat na těchto stránkách a FB profilu. 

Těšíme se na Vás! 

Spoluorganizátor
 
S chutí díky
 
S finančním přispěním
S laskavým svolením 
    kynzvartpartner    

 

 

logoweb

   
kvkraj


 

chko

LESY CR vert invKonání akce umožnil podnik
Lesy České republiky, s.p.

Tiskneme u 

g216
 
 
  logofinL   zivikraj   

kynzvartmestologofinfdfd

brezova

Město Březová 

 
 
 
           
 

 

 

 

             

 

 

 

 

 

 

 

verticalinstagram

ORGANIZÁTOŘI
Vl. Štrunc a dobrovolníci
organizatori@metternichovavyzva.cz
775 643 455 
SPOLUORGANIZÁTOŘI
ZÁMEK KYNŽVART  
ZÁMEK A HRAD BEČOV n. TEPLOU
GALERIE MV

MV2018!
Pavel

MV2017!

Pavel
Danča
Martin

 

MV 2016!
Pavel
Organizátoři
Video

MV 2015!
Rajče

MV 2014!
Rajče Picasa
Napsali o nás

Fotografie použité v úvodu a pozadí laskavě poskytl pan Ondřej Staněk a pan Karel Hofman. Děkujeme! 

       

logo2018d