Metternichova výzva 2018! 

Termín závodu 

 18. srpna 2018 

Délka tratě

 32,5 km    

Místo startu

 BŘEZOVÁ (50.1463158N, 12.6440636E)

Čas startu 

 9:00

Prezentace závodníků  
 Zámek KYNŽVART (nádvoří)         7:00 - 8:00
 BŘEZOVÁ amfiteátr                       7:30 - 8:55
Startovné/osoba
 250,- Kč do 15. srpna
 350,- Kč v den startu závodu
 
 Více k cenám pravidla závodu nebo Q&A
Registrace
 probíhá online formulářem od
 1. července do 13. srpna 2018

Podmínky závodu

Účastník závodu musí projít kontrolními body v určeném pořadí  do stanoveného časového limitu. Závodníci mohou využít pouze svých psychických a fyzických sil. Doprava na kole, koloběžce, automobilem, vlakem atd. není dovolena. Závodník maximálně dbá na bezpečnost svou, bezpečnost ostatních závodníků a krajiny CHKO, kterou probíhá. Mapa je rozdělena do sektorů, které je nutno v případě nouze sdělit pořadatelům telefonicky nebo pomocí SMS.

Kontrolní body

                 1.    Kostelní Bříza (6 km)   (9:15 - 10:30)
  2.  Bývalé Dolní Lazy (13 km)   (9:30 - 12:00)
  3.  Lesný (23 km)   (10:00 - 14:00)
   
Na občerstvovacích stanicích na Vás bude čekat pitná, neperlivá voda. Budete se moci napít na místě a případně doplnit Vaše zásoby. Budeme se snažit, aby jídla bylo dost, ale nespoléhejte pouze na občerstvovací stanice. Přibalte si do batohu jídlo, na které jste zvyklí, nebo nám ho dejte na startu a my Vám ho dovezeme na stanici, kterou si určíte. Pro ty, co nebudou lámat rekordy, je možné se osvěžit v restauraci v Kostelní Bříze. Za touto obcí už žádnou možnost občerstvení (kromě našich stanic) nenaleznete.
Berte prosím na vědomí, že trasa závodu prochází samotným srdcem CHKO Slavkovský les, proto odpadky vždy doneste až do občerstvovací stanice nebo je odhoďte do košů v obydlených částech trasy.
Pokud závodník nestihne projít kontrolním bodem (občerstvovací stanicí) do stanovené doby, přestává se mu počítat čas a nebude uveden v cílové listině. 
 
Díky pochopení a maximálně vstřícné pomoci majitelů pozemků, Policii ČR, CHKO Slavkovský les, Lesů ČR, Správě silnic a úředníkům Karlovarského kraje se nám povedlo sestavit skvělou trasu. Provede vás zákoutími Slavkovského lesa tak, jak ho ještě neznáte. Většina trasy vede stínem lesa. Terén je proměnlivý, poběžíte lesem po zpevněných lesních cestách, pastvinách, šotolině a cca 3 km po asfaltu.

Trasa závodu začíná v přírodním amfiteátru v obci BŘEZOVÁ. Po opuštění obce trasa kopíruje Stezku sv. Václava. Prudké stoupání podél potoka Vás přivede do malebné vesničky KOSTELNÍ BŘÍZA, odkud to máte už jen kilometr na první občerstvovací stanici (6 km). Krátké klesání a opět prudké převýšení po kterém následuje rovinatá luční pasáž. Zde se u rozcestníku U Obrázku trasa odpojuje od Stezky sv. Václava a pokračuje po modré až k silničce vedoucí do obce Lazy. Po cca 200 metrech na rozcestníku BÝVALÉ DOLNÍ LAZY naleznete další, vydatnou občerstvovací stanici(13 km). Energii budete potřebovat na takřka 10 km dlouhé stoupání na LESNÝ (23 km). Na vrcholu ale síly opět doplníte a s vyjjímkou jednoho stoupání plachtíte po vrstevnici kolem Kružného až do cíle na ZÁMKU KYNŽVART (32,5 km).odtud strmě dolů jednou, dle mého názoru jednou z nejkrásnějších, cest Slavkovského lesa na louku nad Zámkem Kynžvart. Odtud přes pastviny kolem rybníků vedle Golfového hřiště až do cíle v zázemí Státního ZÁMKU KYNŽVART.
Spoluorganizátor
 
S chutí díky
 
S finančním přispěním
S laskavým svolením 
    kynzvartpartner    

 

 

logoweb

   
kvkraj


 

chko

LESY CR vert invKonání akce umožnil podnik
Lesy České republiky, s.p.

Tiskneme u 

g216
 
 
  logofinL   zivikraj   

kynzvartmestologofinfdfd

brezova

Město Březová 

 
 
 
           
 

 

 

 

             

 

 

 

 

 

 

 

verticalinstagram

ORGANIZÁTOŘI
Vl. Štrunc a dobrovolníci
organizatori@metternichovavyzva.cz
775 643 455 
SPOLUORGANIZÁTOŘI
ZÁMEK KYNŽVART  
ZÁMEK A HRAD BEČOV n. TEPLOU
GALERIE MV

MV2018!
Pavel

MV2017!

Pavel
Danča
Martin

 

MV 2016!
Pavel
Organizátoři
Video

MV 2015!
Rajče

MV 2014!
Rajče Picasa
Napsali o nás

Fotografie použité v úvodu a pozadí laskavě poskytl pan Ondřej Staněk a pan Karel Hofman. Děkujeme! 

       

logo2018d